Skip to content Skip to footer

Oyunu Araç Olarak Kullanmak

Rol yapan veya kendini kapatan çocuklara ebeveynlik yapmak her zaman bir meydan okumadır – ancak bu, geç pandemi hayatının bu noktasında daha da zordur. Çocukların strese davranış değişiklikleriyle tepki vermesi doğal olsa da, en zor şey onların davranışlarına tepki vermek değil, onu anlamaktır.

Çocuğunuzu Oynarken İzleyerek Neler Öğrenebilirsiniz?

Çocuklar ebeveynleri ve bakıcıları tarafından anlaşıldıklarını hissettiklerinde kendilerini daha iyi tanırlar. Onlara kim olduklarını düşünmeleri için kelimeler veriyoruz: onlara doğal gelen, neye karşı aşırı duyarlı oldukları ve diğer çocuklardan daha fazla nelerle mücadele edebilecekleri üzerine kelimeler.

Ama önce onların kafalarının altına bakmalı ve onları kendimiz bulmalıyız. Bunun kolay olmadığını bilmeniz önemlidir – emek ister ve ebeveynlikle ilgili en zor şeylerden biridir!

Çocuklar Oynarken Ebeveynlerin Kendilerine Sorabilecekleri Sorular 1

Dünyayı nasıl anlıyorlar? Bazı çocuklar bilgiyi görsel olarak daha iyi işlerler – bunlar genellikle bulmacaları seven, kilitler ve mekaniklerle uğraşan veya günlerinin bir sonraki adımlarının görsel bir listesine ihtiyaç duyan çocuklardır. Diğer çocukların öğrenmek için dokunsal, uygulamalı duyularını kullanmaları gerekir. Çocuğunuzun nasıl oynamayı tercih ettiğini – doğal olarak neye ilgi duyduğunu – izleyerek, onun için en kolay olana dair ipuçları alabilirsiniz. Alternatif olarak, çocuğunuzun bir aktiviteden kaçındığını veya direndiğini gördüğünüzde, bunun nedeni bu becerilerin onlar için daha zor olması olabilir (bu sadece inatçılık değildir!). Bu durumda bir miktar sabır ve yardıma ihtiyaçları olabilir.

Hayaller oyun ile başlar.

Adres

Beylikdüzü OSB. Bakırcılar Koop.
Menekşe Cad. No:20
Beylikdüzü – İSTANBUL

Takipte Kalın
Bülten
AKAR OYUNCAK © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.